O mnie

 Cześć!

Mam na imię Dawid, z wykształcenia jestem filologiem rosyjskim, jednak największą moją pasją jest ogrodnictwo. Z uwagi na to powstał blog Zielone rabaty, choć przygodę z blogowaniem rozpocząłem kilka lat temu. Na blogu pragnę podzielić się z Wami zdobytym doświadczeniem oraz wiedzą zaczerpniętą z książek, czasopism, czy też programów telewizyjnych. Ponadto od pewnego czasu możesz mnie spotkać na Instagramie, gdzie pokazuję rośliny ze swojego ogrodu, a także otaczającą, lokalną przyrodę.

Jak to się wszystko zaczęło?

 Wyjaśnię, co tak naprawdę wpłynęło na mnie i moje zamiłowanie do ogrodnictwa. W tym miejscu wielką rolę odgrywają obrazy z dzieciństwa. Dokładnie mówiąc, w swoich wspomnieniach często wracam do przydomowego ogrodu mojej babci. Był duży i piękny, podzielony na kilka stref: ogród ozdobny, warzywnik, czy sad. Przykładowo szczególnie zapadł mi w pamięci pachnący, wiosenny ogród z łanami czerwonych tulipanów. Skądinąd, może właśnie dlatego jest to moja ulubiona pora roku. Oprócz tego przypominam sobie tunel foliowy, w którym czułem się jak w pomidorowej dżungli.

 Z biegiem lat, przy wsparciu mojej mamy, ogrodnictwo stało się moim hobby. To ona zaszczepiła we mnie zielonego bakcyla. Zawsze lubiłem pomagać w rodzinnym ogrodzie, podpatrywać ogrodowe czynności. Z fascynacją obserwowałem, gdy ogród budząc się z zimowego uśpienia, szybko zaczynał mienić się milionem barw.

 Obecnie rodzinny ogród ma już ponad dwadzieścia lat, przez co ma dojrzały wygląd. Jest doskonałym miejscem dla zwierząt, dając im schronienie. Ptaki wiją gniazda, pająki rozwieszają swoje srebrzyste nici, a pszczoły, trzmiele i motyle odwiedzają byliny oraz kwiaty jednoroczne. W ogrodzie znalazło się również miejsce na niewielki warzywnik. Uprawa w stu procentach ekologiczna. W całym ogrodzie nie stosuję żadnych oprysków, środków chemicznych, itp. Do nawożenia stosuję kompost, obornik, gnojówki przygotowywane z pokrzyw. Ekologiczny ogród daje wiele radości, ponieważ wiem, że jest bezpieczny zarówno dla mnie, mojej rodziny, ale także dla całego środowiska. Tworzy harmonijny mały ekosystem.